Jak s dětmi hovořit o smrti – akce školy

Začátek akce:11.1.2024 16:00
Konec akce:11.1.2024 18:00
Kde:Základní škola Nový svět, Šrámkova 1457/4, Opava,
Cena:
Poznámka k ceně:bude upřesněno
Přihlášky do:  10.1.2024 (včetně)

– informačně prožitková akce pro rodiče

Jsi rodič a bojíš se otevřít téma smrti se svými dětmi? Máš obavy, že bys je mohl(a) nějak zranit nebo je vyděsit? Proto je tu akce pro veřejnost s názvem “Jak s dětmi hovořit o smrti”, na které můžeš získat dovednosti a porozumění, jak toto nelehké téma otevřít.

Máš jedinečnou možnost setkat se se skupinou lidí, kteří si kladou stejné otázky jako ty. Jak dětem vysvětlit smrt? Jak je naučit se loučit? Jak jim pomoci se vyrovnat se ztrátou? Povíme si také o důležitosti loučení a co se děje, když nemáme tu možnost se rozloučit.

Věnovat se budeme tomu, jak se naučit životní situace ukončovat a uzavírat, abychom jimi nezůstali zatížení. Během setkání se dozvíš, jak hovořit o smrti a loučení, ale také jak se vyrovnat se ztrátou osoby blízké či ztrátou zvířecího kamaráda. Čím více se my rodiče naučíme hovořit se svými dětmi o tomto nelehkém tématu, tím pro ně bude snazší se vyrovnat se smrtí a ztrátou. Tvé děti budou moci lépe zpracovat smutek, nebudou se bát změn a budou schopny otevřeně hovořit o svých pocitech.

Nenech se zaskočit těžkými životními situacemi. Přijď na setkání “Jak s dětmi hovořit o smrti”‘ a nauč se, jak hovořit se svými dětmi s pochopením a empatií o tomto důležitém, ale často tabuizovaném tématu. Získej důvěru a vědomosti, které ti pomohou podpořit tvé děti v nelehkých chvílích.

Akci organizuje : ZŠ Nový svět, Šrámkova 1457/4, Opava
Kontaktní osoba: bude upřesněno

Přihlásit se na akci

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.
facebook  Sdílej s přáteli...