Smrt a zrození

Začátek akce:29.10.2021 09:30
Konec akce:31.10.2021 16:00
Kde:Krnovská 7, 1. patro, Opava, 74601
Cena:2400 Kč
Poznámka k ceně:2400,- Kč / za 3 dny
Přihlášky do:  26.10.2021 (včetně)

Není smrti bez zrození a zrození bez smrti. V každém konci je ukryt nový začátek. Fyzickou smrtí končí náš lidský život a duše se rodí zpět do světla. Smrt představuje transformaci = přerod. Je to stejné jako bychom v ruce drželi kostku ledu, která se promění na vodu vzhledem k teplu naší dlaně. Přetvoří se forma, ale podstata (voda) zůstává stále stejná.

Duše do těla vstupuje početím, pro svůj vlastní vývoj jej užívá a v okamžiku smrti z těla vystupuje. V plánu naší duše je dáno i to, kolik času v těle (jak dlouhý lidský život bude) bude pobývat. Každý umírající většinou pozná a ví, že se jeho čas již přiblížil a mnozí na to své blízké již připravují. Vědí to právě proto, že již svou duši vědomě či nevědomě vnímají. Jejich připoutání k fyzickému tělu již není tak „pevné“ a jsou již více propojení s jemno-hmotným světem.

Na tomto prožitkovém semináři můžete:

 • poznat podstatu života a smrti
 • nalézt poznání hlubší roviny podstaty života
 • prožít poznání věčnosti
 • „dotknout“ se své vlastní duše a jemno-hmotného světa
 • pochopit, jak je nezbytné se umět rozloučit a prožít loučení (obzvlášť pro pozůstalé)
 • naučit se přijímat a poznat „konce“ (ve vztazích, v práci atd…)
 • dozvědět se, proč je důležitý rituál pohřbu a jak jsou pro nás významné svátky Dušičky a Smrtná neděle
 • prožít propojení duchovní roviny (duše) a hmotné roviny života (lidský život v každodennosti)
 • dojít k přijetí smrti a smíření s ní
 • opustit strach ze smrti

O mně a smrti:
– toto téma je hluboce spojeno s mou vlastní cestou. Prožila jsem smrt v mnoha různých podobách. Ať už smrt tragickou (přišla jsem o tatínka, při dopravní nehodě), smrt násilnou (pokusy mého bratra o sebevraždu v době jeho psychické nemoci), smrt ve smíření (s mou babičkou), smrt začínajícího života miminka a bolest matky s ní spojenou (samovolný potrat). Prožila jsem i okamžiky, ve kterých jsem si mohla uvědomit svou vlastní „smrtelnost“. Mnohokrát jsem na poslední cestě vyprovázela i své klienty či pracovala s pozůstalými a vedla je ke smíření a přijetí.

Můj pohled:
– na podzim v roce 2016 jsem vedla poslední seminář Smrti a zrození s vědomím toho, že je posledním (neměla jsem v plánu se k němu vracet) cítila jsem, že dané téma je i v mém osobním životě naplněno a je potřeba jej odložit, svým způsobem „nechat umřít“.
Nyní vnímám, že je potřeba se k němu vrátit, aby se mohlo „znovu zrodit“ do jiné kvality (posunout ve spirále vývoje dál).

Někdy v životě je potřeba určité věci opustit s vědomím toho, že se k nim nikdy již nevrátíme, abychom odžili reálný konec a tím dali prožitku sílu. Aby pak mohlo to nové „zrát“ a vystoupit z popela jako Fénix až bude ten pravý čas. Symbolicky je toto „zrození“ semináře v čase jara a na novém místě, kde budeme poprvé.

Organizační informace:
Za závaznou rezervaci místa na akci je považována řádně vyplněná přihláška + uhrazená platba.

Počet míst je omezen, proto prosím vážné zájemce, aby rezervaci místa provedli co nejdříve.

Sebou si vezměte:

 • zářivě žluté tričko (krátký nebo dlouhý rukáv)
 • bílou dlouhou hrubší svíčku
 • krabičku od zápalek (velkou)
 • teplé oblečení
 • pastelky

Důležité informace

 • V případě, že se nemůžete akce zúčastnit a seženete za sebe náhradníka, záloha Vám bude vrácena, jinak je záloha v případě Vaší neúčasti nevratná.
 • Přihlášení zájemci, obdrží týden před akci email s podrobnějšími informacemi.
 • Akce není vhodná pro těhotné ženy a osoby trpící psychickými potížemi či duševním onemocněním.

Zobrazit/skrýt reference

Odnáším si hodně. Mohu jít beze strachu spát.

Milá Marcelko,

ráda bych napsala zpětnou vazbu k víkendovému prožitkovému semináři. Vím, že ač jsem chtěla nebo nechtěla, ovlivnil mě ještě dříve, než jsem jela 🙂 Obě víme jak.  A přestože jsem byla ráda, že se ho mohu účastnit, tušila jsem, že to nebude žádná procházka růžovým sadem. To se potvrdilo. Zmítaly mnou obavy i strachy a prožitky se vnořovaly do každé buňky těla a v podobě tělesných projevů vystupovaly navenek. Jsem ale za ně vděčná. Nejenže mi dokazují, že jsem naživu, hihi 😀 ale hlavně jsou pro mě důležitým společníkem, díky kterému se učím. Vlastně jsem ráda za každou nemoc, vždy o něčem vypovídá a odráží to, co prožívám.
Musím říci, přestože jsem zase na tolika seminářích nebyla, že seminář byl chronologicky perfektně sestaven (uvědomuji si, že ono to ani jinak nejde, cyklus je cyklus). Ale mělo to spád, smysl, řád. Aktivity plynule navazovaly na sebe. Mnoho jsem si při nich uvědomovala a přirozenou cestou docházelo k hlubšímu sebepoznávání. Nevšedním zážitkem (rituálem) byl nejen pohřeb, ale hlavně pochod světel, nemluvě o koloběhu života. Ten naplnil jakékoli očekávání. Chtělo by se mi teď vykřiknout „Heuréka“. Objevila jsem doposud neobjevené! Neuvěřitelný pocit, neuvěřitelné zjištění. A potom? Nechápu, nechápu, nechápu. Jak jsem mohla tělesně a fyzicky pociťovat porod. Je to zázrak, Děkuji za něj. Není krásnějšího okamžiku v životě, než držet narozené dítě.
Netuším ještě všelijaké souvislosti, třeba proč se mi dolů nechtělo, nebo proč jsem rané dětství tady opravdu nechtěla být.  Jestli jsem věděla, co mě čeká za rodinné prostředí a tušila jsem, že to nebude zrovinka růžové. Přeci jen jsem si tohle sama vybrala.  Ale není třeba hledat na vše odpovědi, ony přijdou prostě někdy samy.
Děkuji moc za to, že jsi mým průvodcem a učitelem na mé cestě. Děkuji za podporu, projevenou lásku, za každé obejmutí.
Děkuji i ostatním. Je nesmírně inspirativní vidět tu různorodost cest a duší.

Odnáším si hodně. Mohu jít beze strachu spát. A dnes jsem měla po dlouhé době opět sny.

Děkuji.
S hlubokou úctou a láskou Hanka.
Objímám.
(seminář Smrt a zrození říjen 2016)

Přihlásit se na akciKonec přihlášek za
3 dny 3 hod. 28 min.
Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.
facebook  Sdílej s přáteli...
Zůstaňme v kontaktu.

  Chceš mít včas informace o plánovaných akcích a novinkách?

  Email

  (maily chodí cca 1 × měsíčně.)

  Souhlasím s tím, že zadané údaje budou zpracovány za účelem zasílání informativních emailů v souladu se zásadami Ochrany osobních údajů

  Nemám ráda SPAM. Odběr můžeš kdykoliv zrušit.