Ctnosti člověka – meditační cyklus

Začátek akce:5.6.2022 09:00
Konec akce:5.6.2022 17:00
Kde:Krnovská 7, 1. patro, Opava, 74601
Cena:1500 Kč
Přihlášky do:  2.6.2022 (včetně)

Tento meditační cyklus, je určen pro pokročilé zájemce, kteří chtějí prožít a procítit podstatu dané ctnosti a rozvinout ji ve svém životě. Cyklus je rozložen do třech sobot, kdy se budeme věnovat jednotlivým lidským ctnostem , povíme si o jejich podstatě, významu a společným rozjímáním skrze prožitkové meditace je ukotvíme ve svém nitru.

Cyklus Ctnosti člověka je rozdělen následně:

———————————————————-

Moudrost, Upřímnost, Statečnost, Spravedlnost
Termín: proběhlo

Láska, Naděje, Trpělivost, Víra
Termín: proběhlo

Pokora, Přejícnost, Mírumilovnost, Činorodost
Termín: 05.06.2022, neděle 

—————————————————————————————————————————————

Moudrost, Upřímnost, Statečnost, Spravedlnost

– těmto ctnostem se budeme věnovat v meditacích, abychom je plně rozvinuli, procítili jejich energii a podívali se na to, nakolik je umíme či neumíme žít v životě. Jak se nám daří být v upřímnosti či v pravdě? Umíme být pravdiví k sobě i druhému? Máme odvahu říct to, co cítíme ve svém srdci a nebo raději zbaběle mlčíme? Kdo je upřímný a odvážný umí být i spravedlivý a jde cestou moudrosti.

Láska, Naděje, Trpělivost, Víra

– čtyři ctnosti, které bychom se měli u sebe naučit rozvinout, čím větší lásku k sobě samému člověk má, tím větší lásku i pochopení má k ostatním. Umím-li žít trpělivost sama k sobě, pak budu trpělivá i s ostatními. Jak jedno moudré rčení praví: „Trpělivost růže přináší.“ Kdo rozvine trpělivost ve svém životě, ten ví, že jednoho dne bude sbírat plody své práce. Trpělivost a víra jdou ruku v ruce spolu. Čím hlubší víra a láska k životu tím i větší ochota a otevřenost k trpělivosti.

Pokora, Přejícnost, Mírumilovnost, Činorodost

 

-pokorný člověk je přejícný i mírumilovný, neovládá ho pýcha ani sobectví. Pokora se vyznačuje skromností ve smyslu odevzdání svého ego, své osobní vůle a respektování vůle Vyšší. S pokorou kráčející člověk si je vědom, že oproti moudrosti života je stále jen žákem, který se učí. Jsme-li v míru a klidu, pak kolem sebe tento stav vyzařujeme a vytváříme ho v kolektivním vědomí. Je naší přirozeností, že dříve či později nás naše cesta k Bohu, Světlu či Pravdě vede i k smysluplnému tvoření a konání. Neboť za člověka mluví činy a činy ukazují, jaký člověk ve skutečnosti je.

Zaměříme-li pozornost (energii) na dané téma a věnujeme-li mu svůj čas, stává se v našem životě aktívním a začíná se projevovat.

Cena:

Cena jednoho dne (dílčí části): 1.500,- Kč

Důležitá informace:

Prožitkový cyklus je určen zájemcům, kteří již mají osvojenou dovednost hluboké meditace a umí ztišit svou mysl..
Zájemcům doporučuji absolvovat celý cyklus (není však podmínkou)

Ověřit nové termínyneboNapasat zpětnou vazbu k absolvované akci


Seminář už proběhl.

  Chceš mít včas informace o dalších plánovaných akcích?

  Email

  (maily chodí cca 1 × měsíčně.)

  Nejbližší akce

   Chceš dostávat na mail informace o novinkách a plánovaných akcích?

   Email

   (maily chodí cca 1 × měsíčně.)

   Nemám ráda SPAM. Odběr můžeš kdykoliv zrušit.

   facebook  Sdílej s přáteli...