Smrt a zrození

Začátek akce:10.7.2020 09:30
Konec akce:12.7.2020 16:00
Kde:Hotel Praděd Thamm - hotelpraded.eu, Zlaté Hory, 793 76
Cena:4600 Kč
Poznámka k ceně:Kurzovné: 2100,- Kč + Ubytování a strava: 2500,- Kč (cena zahrnuje: plnou penzi bezmasou, ubytování k pěkných pokojích – hotel je nový, neomezený pobyt ve wellness, které je součástí hotelu)
Přihlášky do:  1.7.2020 (včetně)

Akce je v tuto chvílí plně obsazena, případní další zájemci budou vedeni jako náhradníci.

Není smrti bez zrození a zrození bez smrti. V každém konci je ukryt nový začátek. Fyzickou smrtí končí náš lidský život a duše se rodí zpět do světla. Smrt představuje transformaci = přerod. Je to stejné jako bychom v ruce drželi kostku ledu, která se promění na vodu vzhledem k teplu naší dlaně. Přetvoří se forma, ale podstata (voda) zůstává stále stejná.

Duše do těla vstupuje početím, pro svůj vlastní vývoj jej užívá a v okamžiku smrti z těla vystupuje. V plánu naší duše je dáno i to, kolik času v těle (jak dlouhý lidský život bude) bude pobývat. Každý umírající většinou pozná a ví, že se jeho čas již přiblížil a mnozí na to své blízké již připravují. Vědí to právě proto, že již svou duši vědomě či nevědomě vnímají. Jejich připoutání k fyzickému tělu již není tak „pevné“ a jsou již více propojení s jemno-hmotným světem.

Termín 27. – 29.03.2020 je víkendem, kdy je tzv. Smrtná neděle, která je s tématem Smrti a zrození úzce spojena, vynáší se Mořena a probíhají oslavy konce zimy (smrti) a vítání jara (zrození).

Na tomto prožitkovém semináři můžete:

 • poznat podstatu života a smrti
 • nalézt poznání hlubší roviny podstaty života
 • prožít poznání věčnosti
 • „dotknout“ se své vlastní duše a jemno-hmotného světa
 • pochopit, jak je nezbytné se umět rozloučit a prožít loučení (obzvlášť pro pozůstalé)
 • naučit se přijímat a poznat „konce“ (ve vztazích, v práci atd…)
 • dozvědět se, proč je důležitý rituál pohřbu a jak jsou pro nás významné svátky Dušičky a Smrtná neděle
 • prožít propojení duchovní roviny (duše) a hmotné roviny života (lidský život v každodennosti)
 • dojít k přijetí smrti a smíření s ní
 • opustit strach ze smrti

O mně a smrti:
– toto téma je hluboce spojeno s mou vlastní cestou. Prožila jsem smrt v mnoha různých podobách. Ať už smrt tragickou (přišla jsem o tatínka, při dopravní nehodě), smrt násilnou (pokusy mého bratra o sebevraždu v době jeho psychické nemoci), smrt ve smíření (s mou babičkou), smrt začínajícího života miminka a bolest matky s ní spojenou (samovolný potrat). Prožila jsem i okamžiky, ve kterých jsem si mohla uvědomit svou vlastní „smrtelnost“. Mnohokrát jsem na poslední cestě vyprovázela i své klienty či pracovala s pozůstalými a vedla je ke smíření a přijetí.

Můj pohled:
– na podzim v roce 2016 jsem vedla poslední seminář Smrti a zrození s vědomím toho, že je posledním (neměla jsem v plánu se k němu vracet) cítila jsem, že dané téma je i v mém osobním životě naplněno a je potřeba jej odložit, svým způsobem „nechat umřít“.
Nyní vnímám, že je potřeba se k němu vrátit, aby se mohlo „znovu zrodit“ do jiné kvality (posunout ve spirále vývoje dál).

Někdy v životě je potřeba určité věci opustit s vědomím toho, že se k nim nikdy již nevrátíme, abychom odžili reálný konec a tím dali prožitku sílu. Aby pak mohlo to nové „zrát“ a vystoupit z popela jako Fénix až bude ten pravý čas. Symbolicky je toto „zrození“ semináře v čase jara a na novém místě, kde budeme poprvé.

Host na semináři:
Abychom měli toto téma propojené také s každodenností bude hostem semináře Bc. Kateřina Bílková, která se věnuje již 8 let hospicové péči, při které propojuje své poznání duchovního rozměru smrti s projevy fyzického těla a obavami pacientů ze smrti. Připravuje rodiny na odchod blízkého člena rodiny a vyprovází ty, kteří jsou na své poslední cestě.

V náplni své práce má:

 • sociální práci na straně pacientů a rodinných příslušníků
 • práci zdravotní sestry
 • praxi má také 3 roky v Domově pro seniory a 2 roky na lůžkách dlouhodobé ošetřovatelské péče.

V současnosti pracuje v mobilním hospicu Nejste sami, jako zdravotní sestra a sociální pracovnice. Zkušenosti z terénní hospicové péče má 3 roky a v organizaci působí od jejího založení.

 

Organizační informace:

Termín: 27. – 29.03.2020
Příjezd v pátek ráno do 9:30 hod, začínáme v 10:00 hod
Odjezd v neděli odpoledne, končit budeme cca 15:30 – 16:00 hod
Místo konání akce:
Hotel Praděd Thamm, Krnovská 197, Zlaté Hory, www.hotelpraded.eu

Kurzovné: 2100,- Kč
Ubytování a strava: 2500,- Kč (cena zahrnuje: plnou penzi bezmasou, ubytování k pěkných pokojích – hotel je nový, neomezený pobyt ve wellness, které je součástí hotelu)
Záloha : 2.500,- Kč na č. úč. 210 039 5053 / 2010 (Fio Banka) v.s. Vaše telefonní číslo
Za závaznou rezervaci místa na akci je považována uhrazená záloha ve výši 2.500,- Kč.

Počet míst je omezen dle kapacity hotelu, proto prosím vážné zájemce, aby rezervaci místa provedli co nejdříve.

Sebou si vezměte:

 • zářivě žluté tričko (krátký nebo dlouhý rukáv)
 • bílou dlouhou hrubší svíčku
 • krabičku od zápalek (velkou)
 • teplé oblečení
 • pastelky

Důležité informace

 • V případě, že se nemůžete akce zúčastnit a seženete za sebe náhradníka, záloha Vám bude vrácena, jinak je záloha v případě Vaší neúčasti nevratná.
 • Přihlášení zájemci, obdrží týden před akci email s podrobnějšími informacemi.
 • Akce není vhodná pro těhotné ženy a osoby trpící psychickými potížemi či duševním onemocněním.

Zobrazit/skrýt reference

Odnáším si hodně. Mohu jít beze strachu spát.

Milá Marcelko,

ráda bych napsala zpětnou vazbu k víkendovému prožitkovému semináři. Vím, že ač jsem chtěla nebo nechtěla, ovlivnil mě ještě dříve, než jsem jela 🙂 Obě víme jak.  A přestože jsem byla ráda, že se ho mohu účastnit, tušila jsem, že to nebude žádná procházka růžovým sadem. To se potvrdilo. Zmítaly mnou obavy i strachy a prožitky se vnořovaly do každé buňky těla a v podobě tělesných projevů vystupovaly navenek. Jsem ale za ně vděčná. Nejenže mi dokazují, že jsem naživu, hihi 😀 ale hlavně jsou pro mě důležitým společníkem, díky kterému se učím. Vlastně jsem ráda za každou nemoc, vždy o něčem vypovídá a odráží to, co prožívám.
Musím říci, přestože jsem zase na tolika seminářích nebyla, že seminář byl chronologicky perfektně sestaven (uvědomuji si, že ono to ani jinak nejde, cyklus je cyklus). Ale mělo to spád, smysl, řád. Aktivity plynule navazovaly na sebe. Mnoho jsem si při nich uvědomovala a přirozenou cestou docházelo k hlubšímu sebepoznávání. Nevšedním zážitkem (rituálem) byl nejen pohřeb, ale hlavně pochod světel, nemluvě o koloběhu života. Ten naplnil jakékoli očekávání. Chtělo by se mi teď vykřiknout “Heuréka”. Objevila jsem doposud neobjevené! Neuvěřitelný pocit, neuvěřitelné zjištění. A potom? Nechápu, nechápu, nechápu. Jak jsem mohla tělesně a fyzicky pociťovat porod. Je to zázrak, Děkuji za něj. Není krásnějšího okamžiku v životě, než držet narozené dítě.
Netuším ještě všelijaké souvislosti, třeba proč se mi dolů nechtělo, nebo proč jsem rané dětství tady opravdu nechtěla být.  Jestli jsem věděla, co mě čeká za rodinné prostředí a tušila jsem, že to nebude zrovinka růžové. Přeci jen jsem si tohle sama vybrala.  Ale není třeba hledat na vše odpovědi, ony přijdou prostě někdy samy.
Děkuji moc za to, že jsi mým průvodcem a učitelem na mé cestě. Děkuji za podporu, projevenou lásku, za každé obejmutí.
Děkuji i ostatním. Je nesmírně inspirativní vidět tu různorodost cest a duší.

Odnáším si hodně. Mohu jít beze strachu spát. A dnes jsem měla po dlouhé době opět sny.

Děkuji.
S hlubokou úctou a láskou Hanka.
Objímám.
(seminář Smrt a zrození říjen 2016)

Ověřit nové termínyneboNapasat zpětnou vazbu k absolvované akci


Seminář už proběhl.

  Chceš mít včas informace o dalších plánovaných akcích?

  Email

  (maily chodí cca 1 × měsíčně.)

  Nejbližší akce

   Chceš dostávat na mail informace o novinkách a plánovaných akcích?

   Email

   (maily chodí cca 1 × měsíčně.)

   Nemám ráda SPAM. Odběr můžeš kdykoliv zrušit.

   facebook  Sdílej s přáteli...