Horoskop na období 21. 1. – 27. 1. 2019

 

Nastolení hranic egu

Jak jsem již psala v horoskopu minulého týdne, hned nad ránem v pondělí 21. 1. v 6:20 hodin proběhlo úplné zatmění Luny. Slunce ve Vodnáři zastínilo Lunu ve Lvu. Je možné „odpojit“ minulost, starý příběh, opakující se situace. „Pupeční šňůra k minulosti je přestřižena.“ Emoční restart. Slunce zviditelňuje jasný směr, uvědomění si, možnost nové cesty odpoutané od minulosti a emočního ega. Nebezpečím je, že necítíme nadšení svého srdce. Slunce ve Vodnáři je spojené s vyšší moudrostí, nadhledem a objektivitou, ale extrémní prosazení Slunce může vést až bez-citnému rozhodnutí. Cestu světla, rozhodnutí, nové vize, naplním jen tehdy, když tomu věřím ve svém srdci.

Ještě stále působí aspekt z minulého týdne, který již bude od středy slábnout a do konce týdne by měl být uvolněn. Slunce v kvadratuře s Uranem symbolizuje hektickou dobu plnou změn, rychlosti a chaosu. Napětí a neklid vede k nesoustředěnosti a podrážděnosti. Opatrně především na cestách, nepozornost povede k větší nehodovosti. Zároveň se objeví častější technické poruchy, problémy s mobily a internetem. Náš nervový systém je přetížen a tím snadněji podléháme stresu. Objeví se nespavost, podrážděnost a výkyvy nálad.

Pomalu začneme více vnímat mysl, logiku, protože Merkur se přibližuje ke Slunci a vytvoří konjunkci. Merkur 24. 1. vstoupí do znamení Vodnáře a konjunkce zesílí. Z těžkopádné energie přejde Merkur do lehkovážné energie. Můžeme vnímat i určitý zlom energie. Vodnářské energii vládne Uran, který je vyšší oktávou Merkura – mysli. Proto je konjunkce Slunce a Merkura ve Vodnáři velmi pozitivní, otevřená, optimistická, svobodná a nezatížená. Hledají se nové možnosti a formy, které jsou inspirované ideou, posunem v před, změnou a novým poznáním. Během této doby se bude dařit duševní práci, vzdělávání, komunikaci, psaní, obchodům a novým projektům. Tyto pozitivní energie konjunkce můžeme využívat do 2. 2.

Kvadratura Marse a Saturna do 2. 2., která brzdí, ukazuje na překážky a zastavování, nás bude držet při zemi. Jde o hranice a mantinely. Objeví se těžkosti, které nás zastaví, přinutí vše přehodnotit a hlavně rozhodnout, jaké kroky se udělají dál. Je potřeba vůli, rozhodnost, konání používat s rozmyslem, s moudrostí a systematicky. Již nám není dovoleno plýtvat energií a překračovat hranice zodpovědnosti, slušnosti, respektu, pro své osobní zájmy, prosazování svého sobeckého chtění. Universum nám dává hranice, mantinely egu, které propadlo sobeckosti Já, já, já (Mars v Beranu). Kde je bezohlednost, kde není vůle a jednání „čisté“, tam se objeví problémy a těžkosti. Zpomalení nám dává čas na přehodnocení svých rozhodnutí. Konjunkce Merkura a Slunce ve Vodnáři napomáhá podívat se na vše z jiného úhlu a vidět objektivně širší souvislosti. Tím ulehčí situaci a rozhodování. Zároveň Saturn hlídá „poživačnost“, meze v prožitcích.

Na konci týdne Mars ještě začne vytvářet kvadraturu s Plutem 26. 1. – 7. 2., kdy se projeví mocenský princip v nás. Touha po moci, mít to podle svého, ovládat, kontrolovat anebo možnost upadnutí do oběti, chudinky. Pamatujte, že viník a oběť jsou dvě strany mince, které k sobě patří. Kvadratura bude působit především v dalším týdnu. Přesto je důležitá bdělost již o víkendu.

Do 30. 1. krásná konjunkce Venuše a Jupitera ve Střelci, v harmonii na Marse, dává tvořivost, radost a příliv energie. Zamlžuje to sice Neptun, který roztírá hranice a vede k negativní polaritě Jupitera, což je požitkářství, poživačnosti, lenost, přejídání a pocit nenasytnosti po prožitcích, které vedou do extrémních situací. Je důležité si v sobě udržet lásku a radost. Láska není emoce, láska je energie, a ta buď je nebo není. Všechno ostatní je jen hra emocí, které se jednou rozplynou. Pak se káže, kde je skutečná láska a naplnění. Láska bezpodmínečná.

Tvořte s láskou, s nadšením a radostí. Tak využijete energii, která nás nyní podporuje.

Vidíte, jak rozporu plné energie nás obklopují. Můžete se ale na vše dívat s humorem, který nám dává Jupiter ve Střelci a Mars v Beranu. Tato kombinace vždy značí veselost, humor a vtípky. Také jiskřivost a touhy. Ve spojení s Venuší zaručuje vzájemnou přitažlivost a vábivost mužské a ženské energie. Vede to k oživení partnerství a dává dobré podmínky k seznamování. Přesto, mějte na paměti střídmost, je zde potřeba. :-))

Černá Luna v harmonii s Venuší a Marsem v tomto týdnu podporuje osudovost síly lásky, přitažlivosti, tvořivosti a radosti.

Přeji krásný a požehnaný čas. S láskou Petra Nel

Připravuji pro vás Prémiové členství na webu https://www.astrologiepetranel.cz/  

Velice si vážím a děkuji podporovatelům článků. Děkuji.
Pokud se vám horoskopy Petry Nel líbí a chcete podpořit jejich tvorbu a tvorbu dalších článků, můžete zaslat dobrovolný finanční příspěvek na číslo účtu 8274212621/5500, variabilní symbol: 123456789.

Pro zahraniční podporovatele: IBAN: CZ 95201 0000 000 2201383115, SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX, příjemce: Petra Nel Smolová.

Děkuji. Petra Nel a realizační tým.

Upozornění:  Text je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem.

autor článku: Petra Nel Smolová – www.astrologiepetranel.cz

Příspěvek Horoskop na období 21. 1. – 27. 1. 2019 pochází z Petra Nel Smolová – Astrologie Petra Nel

regrese a konzultace

pondělí - pátek
pro zarezervování termínu

Volej 725 027 956


Od 18.05.2020 si již můžete rezervovat termín na osobní sezení (konzultace či regrese).
Děkuji, že respektujete veškerá hygienická opatření nařízená vládou.
Těším se na setkání.

Nejbližší akce v Opavě

Přemýšlíte čím obdarovat své blízké a nebo sami sebe? Mám pro Vás 3 tipy.

Mohlo by Vás zajímat

CESTA ODPOVĚDNÉ SPOLEČNOSTI (CESTA)
facebook  Sdílej s přáteli...