O smrti a zrození

smrt-a-zrozeniV dávných kulturách, kdy naši předci byli dostatečně propojení s duchovní sférou života, i přírodou, byla smrt vnímaná jako něco zcela přirozeného. Smrt nebyla vnímána jako něco konečného a definitivního.

Symbol bájného Fénixe zviditelňuje skutečný význam a podstatu smrti. Smrt je transformací, proměnou, přerodem ve smyslu, zemři a zroď se.

V každodenním životě si každý z nás prochází obdobím „smrti“ – fáze konce. Končí nám vztahy pracovní i mezilidské, končí nám různé životní etapy. Každý den večer uléháme do postele, usínáme nebo-li „umíráme“ a rodíme se do nového dne. Při ranním probuzení, procházíme zrozením. Jen si toho nejsme vědomi.

Kdybychom více porozuměli sami sobě i životu, nebyla by smrt pro nás tak bolestnou. Nebránili bychom se ji tolik a byli bychom ve větším smíření, příjetí, nikoliv ve strachu a odmítání.

Každý přerod, transformace, smrt, má své fáze. Tou první je rozloučení. Je to proces emoční, kterému bychom měli věnovat dostatek pozornosti a času a dovolit si jej plně prožít. Neboť je naprosto přirozené, že cítíme smutek, bolest i strach. Vždyť se loučíme s tím, co jsme znali, měli rádi, co nám bylo důvěrně blízké, ať už to byl člověk, místo, situace či náš vlastní život….

Plné procítění fáze loučení nám umožňuje projít druhou fázi samotnou smrtí, koncem s větší lehkostí. A dostat se do fáze třetí – zrození, stejně jako bájný Fénix povstal z popela, tak i my stojíme znovu na začátku.

Plné prožití těchto tří fází nám může přinést poznání plného prohlédnutí máji – iluze a tom, že život končí smrtí. Prozření pravého mystéria života a smrti sebou nese prožitek nesmrtelnosti – věčnosti života a jeho koloběhu. Neboť platí ve smrti je zrození a ve zrození je smrt.

Moudří mistři nás nabádají: „Zemři dříve, než zemřeš“ jinými slovy prohlédni máju – iluzi a poznej věčný život ještě dříve než nastane tvá fyzická smrt. Jen takové to hluboké poznání ti může dát život věčný.

Vnesme tedy do našich životů více pochopení a citlivosti pro etapy, kdy ukončujeme a věnujme pozornost tomu, jak a s čím ukončujeme, neboť platí: „Jaký začátek, takový konec“.

Vítej milá/ý hledající,
Členská sekce

 

 

 

Dárkové poukazy můžete uplatnit jak na akce (semináře, kurzy, meditace atd.), tak na individuální sezení (konzultace, regrese).
Dárkový poukaz

regrese a konzultace

pondělí - pátek
pro zarezervování termínu

Volej 725 027 956

Těším se na setkání.

Článek

Článek o rituálech v Týdeníku Květy 4/2021

Článek o rituálech v Týdeníku Květy 4/2021

Sen – zpráva naší duše

online výklad snů

ZDARMA

 

Vyložit sen

Nejbližší akce

  Chceš dostávat na mail informace o novinkách a plánovaných akcích?

  Email

  (maily chodí cca 1 × měsíčně.)

  Nemám ráda SPAM. Odběr můžeš kdykoliv zrušit.

  Přemýšlíte čím obdarovat své blízké a nebo sami sebe? Mám pro Vás 3 tipy.

  CESTA ODPOVĚDNÉ SPOLEČNOSTI (CESTA)
  facebook  Sdílej s přáteli...