Sny a transformační sny

lapač snů

Jdeme-li duchovní cestou je přirozeností, že se naše duše začne probouzet a aktivovat. Její projevy a vedení můžeme vnímat velice silně ve svých snech. Sny jsou obrazy plné symbolů a pokud jim dokážeme porozumět, pak jsme schopni přečíst zprávu naši duše, kterou nám skrz sen posílá.
Tyto „promluvy“ často nabízejí jasné a srozumitelné řešení životních situací. Nebo poukazují na to, čeho se stále nechceme vzdát, čím procházíme, kam bychom měli směřovat, co bychom si měli uvědomit atd. Bohužel často snům nepřikládáme potřebnou důležitost a cennou informaci či poselství nepochopíme.
Čím jsme však otevřenější, vnímavější, citlivější vůči svému nitru, tím jsou pak i naše sny jasnější, hlubší a mystičtější, neboť nás vedou k poznání hlubších pravd života. Čím větší ryzost a probuzenost v nitru člověka je, tím je také „čistším kanálem“ pro přijímání jemnohmotných informací z roviny naší duše. Abychom vnímali jemnohmotný svět, musíme nejprve pozvednout svou vlastní energii.
Sen je vždy individuální záležitosti a zprávou pro toho, komu se zdá, proto bychom měli hledat odpovědi na svůj sen ve svém nitru, nikoliv venku.
Ráda bych v obecné rovině určité základní symboly osvětlila. Jedním ze snů, které nás na naší cestě provázejí jsou sny transformační.
Transformační sny:lapač snů
– jsou to sny, které nám určitými obrazy zviditelňují to, že procházíme přerodem = transformaci našeho nitra. Vzhledem k tomu, že platí, jak uvnitř, tak venku, můžeme transformací procházet i ve svém každodenním životě.
Ve snech se to může projevit např. v těchto obrazech:

 • smrt vaše, nebo někoho blízkého (smrt vždy představuje proměnu, transformaci, přerod… zviditelňuje odchod něčeho starého v nás, něco skončilo, končí a je potřeba jít dál)
 • bourání starého bytu či domu, starého obydlí, rekonstrukce případné stěhování do nového bytu či domu (zviditelňuje opět niternou proměnu člověka – staré končí, je čas „zbourat“ opustit, aby bylo místo pro nové)
 • těhotenství, ať už vaše či někoho ve snu, mateřství (zviditelňuje nový začátek, nový život, také plodnost, tvořivost – tvůrčí potenciál, možnost začít nové projekty, věci, životní etapu, nebo také zrození nového Já – nového aspektu ve vás samotných)
 • svlékání starých šatů a oblékání nových šatů (zviditelňuje opět vnitřní proměnu, může jít o odkládání starých vzorců chování, myšlení, názorů a přijímání nových názorů, nových myšlenek)
 • zouvání starých bot a obouvání nových bot či šperků (poukazuje na změnu starých postojů a vytvoření nových postojů, šperky zviditelňují hodnotu, cennost – může souviset s uvědoměním si své vlastní hodnoty).

Transformace vnitřní skrze sny, může poukazovat také na proměnu v každodenním životě (např. rozchod s partnerem, změna v práci, stěhování atd..). Ale nemusí to tak být a sen může zviditelňovat pouze vnitřní sebeproměnu, která má být vynesená do vědomé mysli (abychom o ni věděli), proto si sen pamatujeme.

Postupně budou následovat další články věnované snům a symbolům.

regrese a konzultace

pondělí - pátek
pro zarezervování termínu

Volej 725 027 956

Těším se na setkání.

Článek

Článek o rituálech v Týdeníku Květy 4/2021

Článek o rituálech v Týdeníku Květy 4/2021

Sen – zpráva naší duše

online výklad snů

ZDARMA

 

Vyložit sen

Nejbližší akce

  Chceš dostávat na mail informace o novinkách a plánovaných akcích?

  Email

  (maily chodí cca 1 × měsíčně.)

  Nemám ráda SPAM. Odběr můžeš kdykoliv zrušit.

  Přemýšlíte čím obdarovat své blízké a nebo sami sebe? Mám pro Vás 3 tipy.

  CESTA ODPOVĚDNÉ SPOLEČNOSTI (CESTA)
  facebook  Sdílej s přáteli...