Rituály v životě

stone-circle-654777_1280Poslední dobou hodně vnímám, jak je důležité, abychom se v našich životech vrátili k rituálům a obřadům. Pro naše předky byly rituály naprosto běžnou součástí každodennosti a i díky nim byli propojení s duchovním aspektem života.

V určitých životním fázích máme tzv. přechodová období – ději se změny. Např. dívka dostává první menstruaci a stává se ženou, chlapec se stává mužem, žena se loučí se svobodou, neboť je nevěstou připravující se na svatbu. Žena se připravuje na porod, či porodí a stává se matkou. Někdo z našeho života odejde, či zemře. Ukončíme určitou životní etapu či vztah atd.

Předkové propojení s přirozenosti života každé takové životní důležité změně věnovali patřičnou úctu a pozornost. Své hluboké propojení a vnímání duchovního aspektu života v těchto obdobích ctili rituály a obřady, které vykonávali.

Měla jsem v těchto dnech možnost vést soukromý rituál pro budoucí nevěstu a právě díky tomu, jsem sama mohla prožít a uvědomit si, jak žena, která projde rituálem nevěsty, ke své vlastní svatbě přistupuje úplně jinak, než kdyby rituálem neprošla.

Prožití hloubky a posvátnosti tohoto momentu vede pak k pochopení spirituální podstaty jak svatby samotné, tak i partnerského vztahu. Kvalitativně je pak takový to vztah povznesen do duchovní roviny.

Rituálem vytváříme posvátný prostor pro ztišení a uvnitření se. ‘Takové to zastavení nás vede k uctění změn v našich životech a hlubokému uvědomění toho, že jsme součástí všeho. Potkáváme se s vlastní duší, která aktivuje energeticky pohyby v rovině příčin.

Jsem vedena k tomu, abych začala rituály vést a navracet je zpět do našeho života.

Nabízím vytvoření osobních přechodových rituálů:

Rituál pro nevěstu – příprava pro nastávající nevěstu neboli vědomé loučení se svobodou v ženském kruhu a podpoře. Láskyplné vyprovázení nevěsty.

Rituál menstruační – rituál první (a nejen první) menstruace pro dceru, dcery i maminky, rituál je vhodný i pro ženy, které s menstruací mají potíže (bolestivá, nepravidelná, atd.) nebo menstruaci nemají či o ní přišly.

Rituál rozloučení – se zesnulou osobou, či dítětem při samovolném potratu nebo úmrtí před porodem atd.

Rituál předporodní – podpůrný rituál pro matku a její miminko konající se pár týdnů před porodem v ženském kruhu podpory, důvěry a lásky.

Rituál ukončení– rituál pro uzavření určité životní etapy nebo vztahu (rozvod, rozchod, ukončení spolupráce, přátelství atd.)

Vítej milá/ý hledající,
Členská sekce

 

 

 

Dárkové poukazy můžete uplatnit jak na akce (semináře, kurzy, meditace atd.), tak na individuální sezení (konzultace, regrese).
Dárkový poukaz

regrese a konzultace

pondělí - pátek
pro zarezervování termínu

Volej 725 027 956

Těším se na setkání.

Článek

Článek o rituálech v Týdeníku Květy 4/2021

Článek o rituálech v Týdeníku Květy 4/2021

Sen – zpráva naší duše

online výklad snů

ZDARMA

 

Vyložit sen

Nejbližší akce

  Chceš dostávat na mail informace o novinkách a plánovaných akcích?

  Email

  (maily chodí cca 1 × měsíčně.)

  Nemám ráda SPAM. Odběr můžeš kdykoliv zrušit.

  Přemýšlíte čím obdarovat své blízké a nebo sami sebe? Mám pro Vás 3 tipy.

  CESTA ODPOVĚDNÉ SPOLEČNOSTI (CESTA)
  facebook  Sdílej s přáteli...